Martin Paška

Moje meno je Martin Paška.

Venujem sa malým slovenským i zahraničným projektom.

Pomáham im dosahovať v oblasti s Internetového predaja ich ciele cez optimalizáciu procesov, cielený a účinný e-commerce marketing, prepojenie na účinné e-commerce nástroje až po monetizáciu spoločností.

Vyštudoval som FEI STU - elektrotechnickú fakultu v Bratislave, odbor telekomunikácie. Súčasne som si predĺžil študium a urobil štátne skúšky okrem telekomunikácií aj z marketingu a manažmentu. Tituly nepoužívam, prezentujem sa skúsenosťami a výsledkami.

Po štúdiu na univerzite som začínal ako sieťový špecialista na najväčších slovenských IT projektoch v SPP, Slovenských elektrárňach, neskôr mi s dôverou boli zverené zahraničné konzultačné projekty v Číne, J.Kórei, Indonézii, Indii a USA. Po rokoch som so spoločníkom založil a vybudoval obchodnú spoločnosť v oblasti bezdrôtových sietí, ktorá sa stala jednotkou na Slovenskom trhu. V spoločnosti som sa výrazne venoval riadeniu vývoja e-commerce nástrojov pre spoločnosť a budovaniu novej značky GSM kontrolérov - IQsocket. Neskôr som spoločnosť i značku predal.

V novej podnikateľskej etape som sa rozhodol rozvíjať to, v čom som bol ako dieťa mimoriadne dobrý - kreatíva. Ako 5 ročný som vyhrával súťaže v kreslení či hral na rôzne hudobné nástroje. Našiel som sa opäť v kreatíve tak, aby som využil svoje viac ako 15 ročné skúsenosti v marketingu, technike, logistike a obchode. Tou kreatívnou oblasťou je pre mňa e-commerce.

Bol to odvážny krok, ktorý vyžaduje komplexné znalosti z množstva oblastí.

V oblasti e-commerce sa venujem výlučne malým eshopom, myslím, si že práve tu je neodkrytý potenciál. Okrem komplexného portfólia činností sa špecializujem hlavne na:

  • SEO
  • Copywriting
  • optimalizácia e-shopov pre produktové porovnávače
  • zvyšovanie konverzného pomeru e-shopov
  • sociálna sieť Pinterest

Milujem vzdelávanie iných a o svoje skúsenosti a poznatky sa rád delím. Na tento účel slúži tento blog.

 Viac o mne na LinkedIn.

Ak máte na mňa otázku, kľudne sa mi ozvite: