Pinterest má výpadok

Zachovajte paniku, NEFUNGUJE PINTEREST

Po dramatickom výpadku Google služieb sme sa dočkali dnes niečoho podobného aj vo svete Pinterestu.

Dňa 22.11.2016 ste si určite všimli výpadok Google služieb. Prestali fungovať google maily, youtube ako aj väčsina iných služieb. Výpadok sa týkal minimálne regiónu Slovenska a Česka.

google_vypadok-702x336

Ono, aspoň sme si podaktorí mohli uvedomiť ako sme v niektorých činnostiach, hlavne pracovných závislí od Googlu. Väčšina ľudí si myslí, že Google nemôže prestať fungovať rovnako ako „nemôže“ vypadnúť elektrina, nemôže príť kríza, nemôžeme mať nedostatok chleba, alebo nemôžeme prísť zo dňa na deň o prácu.

Keďže práca s Pinterestom je na mojom dennom programe, tiež som si myslel, že je chyba u mňa.

Veď predsa Pinterest nemôže mať takú vážnu chybu.

Môže. Takto to vyzeralo dnes keď som chybu o cca 19:00 objavil, trvala niekoľko hodín a v čase písania tejto správy ešte pretrvávala. Snáď to Pinterest fixne rýchlo. Chvíľu som neveril, že je chyba v Pintereste a hľadal som problém v mojom PC, v mojom mobile, mojom tablete, v pripojení na Internet, v nadnárodnom poskytovateľovi Internetu atď.

pinterest-outage-vypadok-slovakia

Nakoniec som si dal hľadať v Googli ktorý už v tom čase fungoval výraz „pinterest is down“ a našiel som monitorovaciu službu downdetector.com, ktorá ukazovala, že Pinterest má nielen v Európskom regióne naozaj problémy. Zistil som to podľa aktuálnych diskusných príspevkov v monitorovacej službe. Podľa nich som zistil, že nie som v tom sám, ale problémy daného typu má Pinterest už niekoľko dní. Googlu trvalo fixnutie problému len niekoľko hodín. Verím, že Pinterest to zvládne tiež pomerne rýchlo, ale v hodinách to už nebude.

pinterest-outage-vypadok-diskusia

Chybu potvrdil aj expert na Pinterest

Aby som si bol istý, chybu som si overoval priamo na helpdesku spoločnosti. Samozejme uviedol som aj tento článok, aby som vytvoril aspoň minimálny tlak na spoločnosť že sa o probléme hovorí. Tu je oficálne vyjadrenie:

pinterest-boards-missing-pin-pictures-official-explanation

A tak všetkým, čo majú radi Pinterest , denne ho používajú na inšpirácie , recepty, pre zábavu či už na svoju prácu želám , aby im služba začala fungovať čo najskôr. A tým, čo sa Pinterestom živia držím palce:-)

Téme sa venujem v sérii článkov , ak ťa Pinterest zaujíma prihlás sa na odoberanie.

Sleduj ma na Pintereste

Martin Paška

Aktuálne sa venujem menším e-commerce projektom, SEO a copywritingu. Ak to so mnou chcete skúsiť a skutočne chápete, že online monetizácia projektov je dlhodobá záležitosť, rád vám pomôžem.

Komentáre

    • Kategórie

    • Prihláste sa k sledovaniu

      * povinný údaj